Şanlıurfa Valiliği himayelerinde, Şanlıurfa Kültür ve Turizmini Destekleme Derneği organizasyonunda gerçekleştirilecek olan “Şanlıurfa Turizm ve Lezzet Festivali”nde şehrimizin kültür, turizm, tarım ve ticaret potansiyelinin tanıtılması hedeflenmektedir.

Coğrafyası, kültürü, gelenek ve görenekleriyle dünya turizminin gözbebeği olmaya aday olan ilimiz, şimdi bu özelliklerini değerlendirmenin yollarını aramakta yerli ve yabancı konukları için hazırlıklarını sürdürmekte, 31 Ekim-3 Kasım 2019’da Şanlıurfa Turizm ve Lezzet Festivali’ni gerçekleştirerek tanıtıma ağırlık vermektedir.

Şehrimizin fuarlar, festivaller ve tanıtım günleriyle hafızalarda kalması, kültür ve sanat faaliyetleriyle hatırlanması, turizmde de potansiyelinin karşılığını alması için yoğun bir çaba gösterilmektedir. Tanıtım materyalleri hazırlanmakta ulusal ve uluslararası fuarlarda şehrimiz temsil edilmekte sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde hazırlıklar sürdürülmektedir.

Bu duyuruyu okuduktan sonra telefon rehberinize ve ajandanıza bir kez daha bakmanızı;

12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara Anfa Altınpark Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek “Şanlıurfa Turizm ve Lezzet Festivali” için Ankara ve çevre illerdeki tüm dostlarınıza ulaşmanızı onları davet etmenizi beklemekteyiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.